Kancelář
Architektonická kancelář DaM spol. s r.o. byla založena v roce 1990 jako soukromá česko-švýcarská kancelář Richardem Doležalem Dipl. Arch. ETH/SIA a Ing. arch. Petrem Malinským. V současnosti jsou dalšími čtyřmi partnery architekti Petr Burian, Jiří Havrda, Jiří Hejda a Jan Holna.

Kancelář kooperuje s týmem cca 30 spolupracovníků (architekti, stavební inženýři a další profese). DaM za dobu své existence navrhl a realizoval řadu projektů a staveb jak ve Švýcarsku tak i v České republice. Z nejvýznamnějších například: Palác EURO (administrativní budova na Můstku, Václavské náměstí, Praha 1), hotel Boscolo Carlo IV ***** (rekonstrukce a dostavba neorenesančního paláce, Praha 1), novostavby administrativních budov BB Centrum-Filadelfie a Main Point v Karlíně na Praze 8, bytový dům s tělocvičnou v pražské Petrské čtvrti, vila park Jinonice, rekonstrukce části Pražského Hradu - Ústav šlechtičen nebo přístavba rodinného domu s bazénem pro prezidenta Václava Havla a další luxusní rodinné vily a vila-domy. Ve Švýcarsku byly realizovány např. výrobní budova ROLEX v Bielu nebo lesnická škola v Lyssu. V současné době probíhá příprava projektů kancelářských budov Novomlýnská brána v Praze 1 či Evropská v Praze 6. Společnost DaM spol. s r.o. sídlí v současnosti v Praze 4-Podolí.
Kancelář se specializuje na architektonické, urbanistické a interiérové projekty, dále vypracovává architektonické a objemové studie, dokumentaci k územnímu a stavebnímu řízení a realizační dokumentaci. Současně nabízí komplexní služby klientům v oblasti přípravy staveb, inženýring a zajišťování autorského a technického dozoru během realizace stavby. Zajišťuje kolaudaci a uvedení staveb do provozu. Spolupracujeme s dalšími odbornými pracovišti v České republice, se kterými se podílíme na významných projektových akcích při přípravě rekonstrukcí památkových objektů nebo náročných autorských novostavbách.

Mezi nejváženější klienty naší kanceláře patří:
Prezident Václav Havel, Fero Fenič, Václav Fischer, Národní galerie v Praze, Ministerstvo Kultury ČR, Správa Pražského hradu, Rolex Jewellers, Passerinvest Group, PSJ invest, V-invest, Plzeňský Prazdroj, Komerční banka, Kanton Bern, Město Curych a další.
© All rights reserved.